Fontanna „Na Pergoli”

www.ytongsilka.pl

Wielbiciele efektownych i nowoczesnych w formie atrakcji często czują się poszkodowani, gdy odwiedzają polskie miasta. Jednak we Wrocławiu również oni mogą liczyć na wyjątkowe doznania.

Jest tak za sprawą multimedialnej Fontanny „Na Pergoli”, która stała się już obowiązkowym punktem większości wycieczek po stolicy Dolnego Śląska. W nawiązaniu do przywołanych wyżej podróży meleksem – finalnym punktem takiego rajdu po mieście jest właśnie niezapomniany pokaz w wykonaniu fontanny.

Co decyduje o jego wyjątkowości? Przede wszystkim widowisko przygotowane dla gości oddziałuje na wiele zmysłów i w błędzie są ci, którzy po fontannie nie spodziewają się niczego szczególnego.

Strumienie wody są wystrzeliwane z dysz na wysokość około 40 metrów. Powstaje tym samym wodny ekran o łącznej powierzchni około 700 metrów kwadratowych. Za pomocą specjalnych rzutników są na nim wyświetlane animacje, którym towarzyszy muzyka oraz efekty dźwiękowe.

Na wodzie jednak nie koniec. Mamy gejzery, generatory sztucznej mgły, a nawet dysze ogniowe. Fontannę oświetla około 800 reflektorów i laserów, które wespół z pozostałymi elementami tworzą wielopoziomowy spektakl.

Z pewnością Fontanna jest godna uwagi – tego rodzaju atrakcja musi też spodobać się dzieciom. Jest ona inspirowana przykuwającymi uwagę i cenionymi w świecie widowiskami typu „światło i dźwięk”. Twórcze wykorzystanie wody czyni ją unikalną w skali kraju. Zobacz też inne cudowne miejsca. Sprawdź: noclegi w Kazimierzu Dolnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *