Historyczny tramwaj

Jeśli miejski krajobraz, to trzeba w nim uwzględnić również pojazdy komunikacji zbiorowej. Są one obecne w każdym z wielkich polskich miast i w przypadku Wrocławia nie jest inaczej. Z dziecięcego punktu widzenia świetną atrakcją będzie przejażdżka po mieście jednym z zabytkowych tramwajów.

Wrocławianie nie są jedynymi, którzy mają w zanadrzu taką propozycję. W sezonie turystycznym można się tak zabawić między innymi w Poznaniu, co również spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem. Sieć trakcyjna w stolicy Dolnego Śląska jest na tyle rozbudowana, że na pokładzie starego tramwaju można zobaczyć kluczowe punkty miasta.

Jakie modele tramwajów pozwolą nam na transportową podróż w czasie? Są to maszyny typu LH, które poruszały się po mieście w okresie międzywojnia, a więc w latach 20. oraz 30. ubiegłego wieku.

Wtedy to miasto nosiło niemieckojęzyczną nazwę Breslau, co wiązało się z faktem jego przynależności do Rzeszy. Po zakończeniu II wojny światowej zostało ono włączone w skład ziem polskich i dziś stanowi jedną z kluczowych w naszym kraju metropolii.

Wrocławski operator komunikacji zbiorowej daje możliwość wynajęcia trzech wagonów za 400 złotych i skomponowanie własnej trasy wycieczki. To doskonała opcja dla większych, zorganizowanych grup.

Jeśli akurat przyjechaliśmy we własnym zakresie i nie bierzemy udziału w żadnej grupie, można skorzystać z jednego z turystycznych kursów, odbywających się w regularnych odstępach czasu. Typowa przejażdżka trwa około dwóch godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *