Jarmark na Boże Narodzenie

www.oswietleniemiasta.pl

Warto zawitać do Wrocławia – jest to chyba jasne na podstawie wcześniejszych tekstów. Jeśli jednak myślimy o turystyce, to głównie w kontekście miesięcy letnich, które są z uwagi na sezon urlopowy optymalne na dalsze lub bliższe podróże.

Okazuje się jednak, że na Dolnym Śląsku atrakcje dla całej rodziny czekają również zimą. W tym miejscu chcemy gorąco zachęcić do wizyty we Wrocławiu w grudniu. Dlaczego? Otóż od 1 do 24 grudnia na Starym Mieście odbywa się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Można wówczas kupić mnóstwo fantastycznych przysmaków, świątecznych ozdób oraz pamiątek, które będą zawsze przypominać o tym niezwykłym mieście.

Tradycje Jarmarku sięgają czasów międzywojnia, a więc okresu, gdy wrocław gdzie zjeść był miastem niemieckim. Z tamtych czasów pozostało wszakże sporo naleciałości, które wpływają również na współczesny kształt tej imprezy.

Uwagę przykuwają drewniane wiatraki, dzieciaki ucieszy bajkowy ogród pełen kolorowych postaci, a nade wszystko – wybierać można wśród dziesiątek stoisk z rozmaitymi towarami. Nadarza się przy tym okazja, aby skosztować tradycyjnych niemieckich specjałów, które zostały wchłonięte przez dolnośląską kuchnię.

Na smakoszy czeka chociażby pyszne grzane wino dostępne w kilkunastu smakach, zwane z niemiecka Gluehwein. Amatorów znajdą też grzane kiełbaski z rusztu (Bratwurst), a dla dzieci słodycze – piernikowe serca, owoce w czekoladzie czy prażone migdały z karmelem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *