Ratusz i Rynek

www.ccsupport.pl

Odwiedzenie Wrocławia jest świetnym pomysłem na wakacyjny wyjazd, a w gruncie rzeczy nie tylko wakacyjny. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby do stolicy Dolnego Śląska udać się na przykład w weekend.

Wystarczy, że rodzice wezmą po jednym dniu urlopu w piątek, aby móc wyruszyć z samego rana i być we Wrocławiu prawie trzy dni. Zabierając ze sobą dzieci nie trzeba obawiać się, że najmłodsi będą skazani na nudę, lecz pamiętajmy o zwierzętach domowych, opieka nad kotem poznań to bardzo istotna kwestia.

Miasto nad Odrą zapewnia wiele różnorodnych atrakcji, z których skorzystają zarówno dorośli, jak i dzieciaki. Dynamiczny rozwój Wrocławia powoduje, że zyskuje on na walorach. Przyciąga zarówno osoby, które chcą robić tam własny biznes, jak też ludzi, którzy chcą po prostu dobrze się bawić.

Skoro zaczęliśmy mówić o wrocławskich atrakcjach, pora przejść do konkretów. Teksty te mają za zadanie doradzić osobom, które zdecydują się na dolnośląską eskapadę – na pewno nie wyczerpiemy wszystkich opcji, ale te najbardziej charakterystyczne przedstawimy.

Pierwsza nasza propozycja to elementarz, czyli rynek we wrocławiu oraz Ratusz. Zabytkowa dzielnica Wrocławia prezentuje się wspaniale jako całość, dlatego warto spędzić tam nieco więcej czasu. Nadmieńmy, że Rynek to drugi pod względem wielkości plac w Europie! Co ciekawe, wyprzedza go rynek w… Krakowie. Rynkowa zabudowa powstała w latach 1214 do 1232 za rządów Henryka Brodatego.

Właśnie od XIII wieku perłą w koronie Rynku jest imponujący Ratusz. Jego podziemia kryją kultową Piwnicę Świdnicką – sztandarowe miejsce spotkań studentów w okresie międzywojennym. Z kolei na rogu Północnej oraz Zachodniej pierzei mamy kościół św. Elżbiety, z najwyżej położoną w mieście wieżą widokową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *