Statkiem lub gondolą w odrzański rejs

www.elzbietaachinger.pl wasserhaus

Bardzo ważna z turystycznego punktu widzenia jest we Wrocławiu rzeka Odra. Towarzyszy ona mieszkańcom miasta przez cały czas i bez wątpienia zalicza się do jego ważnych symboli. W historii, także tej niedawnej, bywała jednak źródłem strachu i problemów.

Mamy wszakże w pamięci dramatyczny 1997 rok, kiedy to większa część stolicy Dolnego Śląska znalazła się pod wodą. Powódź Tysiąclecia odcisnęła na mieście piętno, ale kolejne lata pokazały, jak można pozbierać się po ataku żywiołu i odtworzyć utracone zasoby. Wrocław pamięta o ciemnych kartach swych dziejów, ale rozkwita cały czas. Dziś można zabrać dzieci i wybrać się w urokliwy rejs po rzece.

Wzdłuż Odry w kilku miejscach ulokowano przystanie, przy których zatrzymują się większe oraz mniejsze jednostki. Najważniejszy jest spory statek wycieczkowy o wdzięcznej nazwie Driada. Cumuje tuż przy Hali Targowej i zaprasza turystów na przemiły rejs.

Nieco mniejsze statki pasażerskie ruszają w trasę z przystani ulokowanej przy ulicy Zwierzynieckiej. Nazwano je równie sympatycznie: Goplana oraz Kaczuszka. Nie jest to jednak wszystko, bo do wyboru mamy jeszcze gondole.

Łodzie gondolowe cumują na Wyspie Piaskowej koło Bulwaru Włodkowica. Ich nazwy z kolei nawiązują do popularnej niemieckiej bajki – Maja i Gucio są świetnie znane także współczesnym dzieciakom. Jeśli rejs gondolami, to najlepiej w nocy. Można podziwiać wówczas wspaniałą, rozświetloną panoramę Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *