Oko w oko z krasnalami

nokia6300.pl

W kreowaniu turystycznych atrakcji bardzo ważny jest trafny i przy tym chwytliwy pomysł. We wrocław gdzie zjeść mają do tego smykałkę, czego kolejnym dowodem jest liczna grupa krasnali. Nie są wprawdzie żywe, ale stanowią już kultową wręcz wizytówkę miasta.

Łącznie na ulicach i na placach stoi około 150 spiżowych figurek, które budzą entuzjazm dzieci i szczery uśmiech na twarzach dorosłych. Krasnale zaczęły „kolonizować” Wrocław w 2001 roku i sukcesywnie pojawiało się ich coraz więcej. Dziś pełnią nie tylko funkcję dynamizowania miejskiej przestrzeni, ale stanowią także znakomite punkty orientacyjne. Do części z nich można dojechać korzystając z wynajem samochodów wrocław lotnisko.

Każdy z krasnali jest inny i opowiada inną historię. Turyści znajdą przy nich informacje o miejscu, w którym właśnie się znajdują. Dzięki temu organizatorzy wycieczek oraz zawodowi przewodnicy wpadli na pomysł, aby ustalać szlaki zwiedzania miasta właśnie na podstawie rozkładu figurek. Pojawiły się także broszurki, w których znajdziemy krasnoludową mapę i na podstawie których samodzielnie spenetrujemy miasto.

Sądzimy, że dzieciom taki sposób zwiedzania z całą pewnością się spodoba. To znakomite połączenie akcentów zabawowych z turystyką, ale również popis PR-owej sprawności włodarzy miasta. Trudno bowiem znaleźć osoby zainteresowane Wrocławiem, które nie kojarzyłyby małych, ale uroczych krasnali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *