Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Ratusz i Rynek

Ratusz i Rynek

Odwiedzenie Wrocławia jest świetnym pomysłem na wakacyjny wyjazd, a w gruncie rzeczy nie tylko wakacyjny. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby do stolicy Dolnego Śląska udać się na przykład w weekend.

Wystarczy, że rodzice wezmą po jednym dniu urlopu w piątek, aby

Czytaj dalej

Statkiem lub gondolą w odrzański rejs

Statkiem lub gondolą w odrzański rejs

Bardzo ważna z turystycznego punktu widzenia jest we Wrocławiu rzeka Odra. Towarzyszy ona mieszkańcom miasta przez cały czas i bez wątpienia zalicza się do jego ważnych symboli. W historii, także tej niedawnej, bywała jednak źródłem strachu i problemów.

Mamy wszakże w

Czytaj dalej

Teraz do ZOO

Teraz do ZOO

Zapewne wielu z nas ma w pamięci bardzo popularną swego czasu audycję telewizyjną „Z kamerą wśród zwierząt”. Prowadzącymi byli państwo Gucwińscy, przez wiele lat szefujący wrocławskiemu Ogrodowi Zoologicznemu.

Od emisji tamtego programu minęło sporo czasu, ale

Czytaj dalej

Fontanna „Na Pergoli”

Fontanna „Na Pergoli”

Wielbiciele efektownych i nowoczesnych w formie atrakcji często czują się poszkodowani, gdy odwiedzają polskie miasta. Jednak we Wrocławiu również oni mogą liczyć na wyjątkowe doznania.

Jest tak za sprawą multimedialnej Fontanny „Na Pergoli”, która stała się już

Czytaj dalej

Wrocławski Park Wodny

Wrocławski Park Wodny

Swego czasu, aby cieszyć się atrakcjami aquaparków trzeba było wyjeżdżać z dziećmi za granicę – na przykład do Niemiec lub na Słowację. Na szczęście sytuacja wygląda dziś znacznie lepiej i w polskich miastach pojawiają się tego rodzaju obiekty.

To świetna

Czytaj dalej

Rikszą i meleksem

Rikszą i meleksem

Może się zdarzyć, że nachodzimy się już tyle, że niespecjalnie będzie nam się chciało nadal forsować nogi. W takiej sytuacji w sukurs przyjdą nam bardzo popularne we Wrocławiu usługi, polegające na obwożeniu turystów dwoma rodzajami pojazdów.

]Na pierwszy ogień

Czytaj dalej